Leoš Jirman byl nedávno hostem rozhovoru pro Investicniweb.cz, kde diskutoval s Michaelou Novákovou o aktuálním dění na globálních kapitálových trzích. V rozhovoru se věnoval i ekonomickým cílům prezidenta Donalda Trumpa, jehož výroky v posledních měsících dominují mediálnímu prostoru jak v zahraničí, tak i v České republice.
EMUN v médiích
Lednová konference EMUN Investiční výhledy 2025 přinesla mnoho zajímavých diskusí o globálních ekonomických a geopolitických trendech. Jedním z klíčových témat byla rostoucí role privátních investic, které se v nadcházejících letech stanou ještě důležitější součástí portfolií investorů. Filip Savi, partner EMUN, v navazujícím rozhovoru pro e15 rozebral, jak tento trend ovlivňuje kapitálové trhy, likviditu a možné dopady na globální ekonomiku.
Mezigenerační kontinuita rodinného bohatství se pro mnoho podnikatelských rodin stává klíčovým tématem zejména v době geopolitické nejistoty. Jak správně nastavit investiční strategii, aby byla zajištěna ochrana hodnoty majetku před inflací? I o tom hovořil Leoš Jirman na listopadové snídani Business First deníku e15, kde se věnoval otázkám nástupnictví z investičního pohledu. V novém rozhovoru pro e15 s Romanem Pospíšilem témata dále rozšířil a přinesl pohled na aktuální dynamiku kapitálových trhů.
Leoš Jirman byl hostem nejnovějšího dílu podcastu Money Penny Hospodářských novin, který moderovalo novinářské duo Davida Busty a Martina Petříčka. Společně rozebrali klíčové investiční trendy pro rok 2025, dopady geopolitických změn a nově nabyté moci Donalda Trumpa na kapitálové trhy nebo strategie pro diverzifikaci portfolia. Řeč přišla také na demokratizaci investování a nové možnosti pro retailové investory.
Privátní trhy v poslední době procházejí obdobím výrazného rozmachu, a to nejen ve světě, ale i v České republice. Filip Savi, partner investiční společnosti EMUN, v článku pro Hospodářské noviny poukazuje na příležitosti, které tato oblast nabízí. Investování do privátních fondů, jako je private equity, přináší stabilní zisky, nižší volatilitu a atraktivní výnosy, což z nich činí stále oblíbenější volbu pro kvalifikované investory. Očekává se, že do roku 2032 globální alokace kapitálu do těchto fondů dosáhne hodnoty 60 bilionů dolarů, což bude představovat přibližně třetinu celosvětových investic.